Bonding zębów Warszawa

Flow injection i Licówki kompozytowe

Bonding zębów co to?

Bonding zębów - czyli zmiana kształtu zębów za pomocą kompozytu, a w wielu przypadkach również koloru, która zaczęła funkcjonować w nomenklaturze potocznej jako bonding zębów. W stomatologii bonding jest jednak pojęciem znacznie szerszym, ponieważ obejmuje pełen zakres wiązań kompozytowych oraz ceramicznych z wytrawioną wcześniej powierzchnią zęba. W naszej placówce oferujemy wszystkie dostępne formy bondingu i poprawy estetycznej zębów, ale z zachowaniem prawidłowej funkcji żucia (analiza okluzyjna), która pełni niezwykle istotoną rolę w trwałości wykonanych korekt kompozytowych lub ceramicznych, a która bardzo często jest pomijana przez wielu dentystów.


bonding zębów warszawa

Dlaczego Bonding w Dental Avenue?

Jesteśmy placówką stomatologiczną przykładającą ogromną wagę nie tylko do wyglądu estetycznego zębów, ale przede wszystkim do prawidłowej ich funkcji. Przed przystąpieniem do wykonywania bondingu, pacjent poddawany jest odpowiedniej diagnostyce w celu sprawdzenia prawidłowej (najbardziej wygodnej) pozycji szczęki oraz żuchwy w stosunku do stawu skroniowo-żuchwowego, a także odpowiedniej wysokości zwarcia (jeśli pacjent posiada starte zęby). Dzięki temu nasze rozwiązania protetyczne są bardziej trwałe, a nasi pacjenci mogą dłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.


Rodzaje wykonywanego bondingu:

  • Bonding - Estetyczna zmiana kształtu zęba kompozytem
  • Licówki kompozytowe
  • Inlay kompozytowy
  • Onlay kompozytowy
  • Overlay kompozytowy

Ile kosztuje bonding zębów?

Bonding zębów w Dental Avenue Warszawa kosztuje od 700zł za ząb. W zależności od ilości zębów, których kształt i funkcja zostaną zmienione, całkowity koszt może wynieść od 4 000 zł do 20 000 zł. Ostateczny kosztorys leczenia ustalany jest indywidualnie po wizycie konsultacyjnej.

bonding zębów warszawa już od 700zł

Wady i zalety bondingu kompozytowego

Największą zaletą bondingu zębów i licówek kompozytowych jest natychmiastowa przemiana uśmiechu z uwzględnieniem kształtu zębów oraz ich koloru. Jeśli bonding wykonywany jest z kompozytu, jest to również rozwiązanie znacznie tańsze od pełnoceramicznych rozwiązań protetycznych. Jednak należy pamiętać, że kompozyt światłoutwardzalny jest materiałem znacznie mniej trwałym od koron pełnoceramicznych. Dużo łatwiej jest zetrzeć lub uszczerbić taką powierzchnię. Nie jest to również rozwiązanie długotrwałe. Powierzchnie żujące z czasem mogą ulec starciu i po kilku latach niezbędna może okazać się ich koretka.

Mała inwazyjność zabiegu

Kolejną ogromną zaletą bondingu zębów jest jego nieinwazyjny charakter. W przeciwieństwie do innych procedur kosmetycznych, takich jak licówki czy korony, bonding nie wymaga usuwania substancji z zęba ani mocowania specjalnych wkładów. Dzięki temu ząb pozostaje w pełni zdrowy i naturalny. Sam proces bonding zębów jest również stosunkowo szybki i nie wymaga znieczulenia, chyba że pacjent ma wrażliwe zęby.
Umów swoją wizytę konsultacyjną:

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci osiągnąć uśmiech swoich marzeń. Nasz doświadczony zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego uśmiechu.

Bonding zębów, a opłacalność

Należy również dodać, że bonding zębów jest zabiegiem znacznie tańszym w porównaniu do licówek oraz koron pełnoceramicznych. Jest to rozwiązanie, które pozwala już po drugiej wizycie cieszyć całkowitą przemianą uśmiechu. Należy jednak pamiętać, że kompozyt jest materiałem o znacznie krótszej żywotności i wytrzymałości niż uzupełnienie pełnocermiaczne.


bonding zębów dla mężczyzn warszawa już od 700zł

Jakie są przeciwwskazania dla bondingu zębów?

  • Zaawansowane uszkodzenia zębów: Jeśli ząb jest poważnie uszkodzony, na przykład z dużym ubytkiem, głęboką próchnicą lub złamaniem, bonding może nie być odpowiednią metodą leczenia. W takim przypadku konieczne może być bardziej zaawansowane leczenie, takie jak korona dentystyczna lub proteza.
  • Zbyt mała ilość zdrowej tkanki zęba: Aby skutecznie przeprowadzić bonding, wymagane jest pewne minimum zdrowej tkanki zęba. Jeśli ząb jest zbyt zniszczony lub ubytki są zbyt rozległe, bonding może nie być wykonalny.
  • Niewłaściwy zgryz: Niektóre problemy z zgryzem, takie jak głębokie przebudowywanie zgryzu, skrzyżowanie zębów lub duże rozwarstwienie, mogą utrudniać przeprowadzenie bonding zębów. W takim przypadku konieczne może być leczenie ortodontyczne lub inne metody korekcji zgryzu.
  • Silne przebarwienia wewnętrzne: Jeśli zęby mają silne przebarwienia wewnętrzne, na przykład na skutek nadużywania antybiotyków w dzieciństwie lub uszkodzenia zębów, bonding może nie być skuteczną metodą poprawy estetyki. W takim przypadku może być bardziej odpowiednie zastosowanie licówek lub wybielanie zębów.
  • Niewłaściwe higiena jamy ustnej: Przed przeprowadzeniem bonding zębów istotne jest utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej. Jeśli pacjent ma nawyk nieodpowiedniej pielęgnacji zębów, w tym nieprawidłowe szczotkowanie lub brak regularnego stosowania nici dentystycznej, może to prowadzić do problemów z trwałością i utrzymaniem bondingu.

Cennik - bonding zębów w Dental Avenue Warszawa

Konsultacja protetyczna 200 zł
Bonding / Estetyczna zmiana kształtu zęba kompozytem od 700zł za ząb
Licówka kompozytowa bez szlifowania od 1500zł za ząb

Umów swoją wizytę konsultacyjną:

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci osiągnąć uśmiech swoich marzeń. Nasz doświadczony zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego uśmiechu.

Bonding zębów - przypadek 1

bonding zębów metamorfoza

Leczenie protetyczne z techniki bondingu, które charakteryzują najwyższe parametry biozgodności, niechłonność oraz odporność na osadzanie się płytki nazębnej i przebarwienia.Bonding zębów - przypadek 2

bonding zębów licówki kompozytowe

Pacjentka została skierowana po zakończonym leczeniu ortodontycznym w celu zamknięcia przerw między zębami i odbudowy startych powierzchni zębów. Na podstawie przygotowanego wcześniej projektu estetycznego wykonano bonding bez szlifowania zdrowego szkliwa.

Stomatologia estetyczna: lek. dent. Przemysław Kosewski


Protetycy zajmujący się bondingiem zębów w klinice stomatologicznej Dental Avenue:

lek. dent. Daniel Domański

Dentysta, Protetyk

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat chirurgii stomatologicznej i protetyki. W 2018 ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental. Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów - interesuje się psychologią, co pozwala mu bezstresowo leczyć pacjentów. Dr. Daniel Domański może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w dziedzinie implanto-protetyki stomatologicznej. Od ponad 10 lat przeprowadził setki udanych procedur protetycznych takich jak całkowite odbudowy uśmiechu za pomocą koron pełnoceramicznych oraz licówek w stylu "holywood smile" czy metamorfoz z wykorzystaniem techniki bondingu. Jeśli szukasz doświadczonego stomatologa, który nie tylko doskonale zna się na protetyce stomatologicznej, ale także dba o twoje samopoczucie i komfort, dr Daniel Domański jest najlepszym wyborem.

lek. dent. Tomasz Kupryś

Dentysta, Protetyk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kontynuując naukę, odbył staż m.in. w Państwowej Klinice Stomatologicznej w Rosji. Uczestniczył w wielu szkoleniach w kraju i zagranicą, a także w prestiżowych wykładach dr Mauro Fradeani we Włoszech, Didiera Dietschi w Szwajcarii oraz u dr. Alexandra Meyenberga w Moskwie. Ukończył Implant Prosthodontic Program w Mediterranean Prosthodontic Institute w Hiszpanii i University of North Carolina w USA u dr Fernanda Vizcaya.
W Dental Avenue dr Tomasz przeprowadza kompleksowe zabiegi z zakresu protetyki i stomatologii estetycznej. Nasi pacjenci mogą skorzystać z ogromnego doświadczenia dr Tomasza w pracy ze złożonymi przypadkami, pełnymi rekonstrukcjami zgryzu, ale przede wszystkim spektakularnymi metamorfozami uśmiechu.
Jego postawa i doskonałe umiejętności były prezentowane w programach telewizyjnych „Sekrety Lekarzy” oraz „Operacja Zdrowie”, gdzie z powodzeniem walczył o lepsze życie pacjentów. Jest także aktywnym członkiem Polskiej Akademii Stomatologicznej PASE, co umożliwia mu ciągły rozwój i wymianę doświadczeń z innymi specjalistami w dziedzinie stomatologii estetycznej.
Poza pracą, dr Tomasz Kupryś jest pasjonatem sportu, zdrowego stylu życia oraz miłośnikiem zwierząt. Jest również chętnie widzianym ekspertem w mediach, współpracując z magazynami takimi jak „Pani”, „Elle”, „Gala”, czy „Glamour”, a także portali internetowych i programów telewizyjnych.

lek. dent. Przemek Kosewski

Stomatolog estetyczny | Chirurg stomatologiczny

W Dental Avenue zajmuje się chirurgią stomatologiczną i stomatologią estetyczną, w szczególności wykonywaniem kompozytowych licówek bez szlifowania zębów (bondingiem). W latach 2018-2022 był wykładowcą w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2019 roku prowadzi szkolenia dla stomatologów dotyczące minimalnie inwazyjnych technik odbudowy zębów oraz występuje w roli tłumacza podczas kursów dotyczących kompleksowego leczenia stomatologicznego. Co roku naucza studentów podczas warsztatów praktycznych ze stomatologii estetycznej podczas konkursu Jules Allemand Trophy. Jako członek Insieme Academy prowadzi wykłady dla studentów chcących kształcić się w stomatologii estetycznej z ponad 20 krajów świata. Sam jest absolwentem między innymi curriculum szkoleń dotyczących leczenia pacjentów ze startymi zębami i zaburzeniami zgryzu na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech, a także Curriculum Implantologicznego ITI.

Wszystkie zabiegi wykonuje w powiększeniu optycznym lup lub mikroskopu. Podczas zabiegów rekonstrukcji zębów kieruje się zasadą minimalnej inwazyjności leczenia oraz naśladowania działania i wyglądu naturalnych tkanek.

Szczera rozmowa, która pozwala nie tylko na przekazanie informacji, a na rzeczywiste obopólne zrozumienie to dla niego podstawa do tego, aby poznać oczekiwania swoich pacjentów dotyczące ich nowego uśmiechu. Jego spokój i empatia pozwalają na to, aby spotkania z pacjentami przebiegały bez zbędnego stresu i w przyjaznej atmosferze.