Bonding, Remodeling zębów

Bonding/remodeling zębów - zmiana kształtu oraz koloru zęba kompozytem i nie tylko!

Zmiana kształtu zębów, a w wielu przypadkach również koloru, która zaczęła funkcjonować w nomenklaturze potocznej jako bonding. W stomatologii bonding jest jednak pojęciem znacznie szerszym, ponieważ obejmuje pełen zakres wiązań kompozytowych oraz ceramicznych z wytrawioną wcześniej powierzchnią zęba. W naszej placówce oferujemy wszystkie dostępne formy bondingu i poprawy estetycznej zębów, ale przede wszystkim z zachowaniem prawidłowej funkcji żucia, która pełni niezwykle istotoną rolę w trwałości wykonanych korekt kompozytowych lub ceramicznych.

bonding zębów Warszawa

Rodzaje wykonywanego bondingu:

  • Korekta kształtu zęba kompozytem
  • Licówki kompozytowe
  • Licówki pełnoceramiczne
  • Korony kompozytowe
  • Korony pełnoceramiczne

Wady i zalety bondingu kompozytowego

Największą zaletą bondingu i remodelingu zębów jest natychmiastowa przemiana uśmiechu z uwzględnieniem kształtu zębów oraz ich koloru. Jeśli bonding wykonywany jest z kompozytu, jest to również rozwiązanie znacznie tańsze od pełnoceramicznych rozwiązań protetycznych. Jednak należy pamiętać, że kompozyt światłoutwardzalny jest materiałem znacznie mniej trwałym od koron pełnoceramicznych. Dużo łatwiej jest zetrzeć lub uszczerbić taką powierzchnię. Nie jest to również rozwiązanie długowieczne. Powierzchnie żujące z czasem mogą ulec starciu i po kilku latach niezbędna może okazać się ich koretka.

Cennik - bonding

Konsultacja protetyczna 150 zł
Bonding / Zmiana kształtu korony zęba kompozytem 600-1000 zł
Licówka kompozytowa 1000-1200 zł
Licówka porcelanowa 2200-2500 zł
Korona porcelanowa (zęby przednie od 3-3) od 2200 zł
Korona porcelanowa zęby boczne od 2000 zł
Inley kompozytowy / onley od 200 do 700 zł
Inley porcelanowy / onley od 1400 zł

Protetycy przyjmujący w klinice stomatologicznej Dental Avenue:

lek. dent. Daniel Domański

Dentysta, Protetyk

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat chirurgii stomatologicznej i protetyki. W 2018 ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental. Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów- interesuje się psychologią, co pozwala mu bezstresowo leczyć pacjentów.

lek. dent. Lidia Bombuszkar-Cichy

Dentysta, Protetyk

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W klinice Dental Avenue zajmuje się stomatologią estetyczną, protetyką oraz stomatologią zachowawczą. Dbając o jakość wykonywanych zabiegów pracuje w powiększeniu korzystając z mikroskopu. W pracy stawia na indywidualne podejście do pacjenta, a współpraca zespołowa to klucz do osiągnięcia sukcesu leczenia.

Zadzwoń +48790690990
Poprowadź
Messenger
Instagram