Implanty zębowe Warszawa
Czym są implanty zębowe
Implanty zębowe są w tej chwili najlepszym substytutem ludzkiego korzenia. Posiadają kształt śruby o porowatej powierzchni. Specjalnie wytrawiona i ukształtowana powierzchnia ma na celu poprawienie procesu zrostu z kością i jego stabilizacji. Implany są biokompatybilne i w całkowicie tolerowane przez nasz organizm (system odpornościowy nie odrzuca go). Najczęściej wykonane są z tytanu, ale występują również odpowiedniki z tlenku cyrkonu dla poprawy walorów estetycznych.
Sam implant zębowy to nie wszystko
Dla pełnego wyglądu estetycznego oprócz implantu potrzebujemy jeszcze łącznik, który łączy koronę z implantem oraz koronę pod odpowiednim kątem. Łącznik również może być wykonany z tytanu lub dla poprawy estetyki z cyrkonu (łącznik indywidualny). Dopiero na łącznik cementowana jest korona ceramiczna.
Implanty tylko renomowanych firm
W naszej klinice oferujemy pacjentom implanty tylko renomowanych firm. Jednym z przykładów są implanty szwajcarskiej firmy Straumann z powierzchnią bioaktywną, dzięki której znacznie przyspieszamy czas zrostu z kością z 6 miesięcy do nawet 1 miesiąca. Opatentowana powierzchnia SLActive dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo odrzucenia implantu co potwierdzają liczne badania kliniczne prowadzone od 2006 roku. Jest to w chwili obecnej pionierskie rozwiązanie w dziedzinie implantologii.
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu
Jak wygląda proces wszczepienia implantu zębowego?
Leczenie należy rozpocząć od wizyty u chirurga, który oceni możliwości i konfiguracje jakie można zastosować w celu uzpełnienia braków zębowych. Najczęściej chirurg po pierwszej wizycie kieruje pacjenta na pantomogram (zdjęcie panoramiczne szczęki i żuchwy). Następnie przedstawiany jest plan leczenia, który uwzględnia wszelkie koszty związane z zabiegami chirurgicznymi oraz leczeniem protetycznym. Natępnym krokiem jest już samo wszczepienie implantu, jeśli występują dobre warunki kostne.
Należy wiedzieć. że wraz z ubytkiem zębowym następuje zanik kości. Problem ten rozwiązuje zabieg podniesienie dna zatoki, czyli odbudowanie kości materiałem kościozastępczym. Niestety wydłuża to cały proces leczenia od 2 do 6 miesięcy. Sam zabieg wszczepiania nie jest bolesny i wykonuje się go przy takim samym znieczuleniu miejscowym jak w przypadku leczenia zachowawczego. Wszczepieni implantu trwa od 30 do 90 minut, następnie chirurg zszywa ranę i pozostawia do zagojenia na okres 6 miesięcy w górnej szczęce, natomiast w dolnej od 3-4 miesięcy. Na kolejnej wizycie chirurg nacina błonę śluzówki i wkręca łącznik, na którym zostanie osadzona korona imitująca naturalny ząb. Korona ta montowana jest po 2 tygodniach podczas których dziąśło oplata łącznik w celu zapewnienia szczelności. W trakcie całego leczenia, w celu zapewnienia komfortu pacjenta, zakładana jest korona tymczasowa, która ukrywa brak zęba.
Czas zrostu implantu z kościa i czas gojenia jest uwarunkowany głównie budową anatomiczną i warunkami kostnymi pacjenta, dlatego nie da się przewidzieć dokładnego czasu leczenia. Powyższy opis wskazuje najczęściej stosowaną technikę przy wykorzystaniu standardowych materiałów. Istnieją jednak pewne odstępstwa od powyższych reguł, które pozwalają przyspieszyć okres leczenia implantologicznego, ale muszą zostać spełnione określone warunki, np bardzo dobre warunki kostne, lub szybki czas reakcji na utratę zęba przez pacjenta. Leczenie można również przyspieszyć przy pomocy implantów z powierzchnią bioaktywną, dzięki której znacznie zostaje przyspieszony czas zrostu z kością.
Co składa się na całkowity koszt leczenia implantologicznego?
- cena implantu i jego wszczepienie (3000-4000 zł)
- w przypadku niewystarczających warunków kostnych, niezbędny jest zabieg podniesienia dna zatoki (1000-3000 zł)
- łącznik tytanowy lub estetyczny utrzymuje on koronę na implancie(300-750 zł)
- korona tymczasowa, na czas ukrycia braku zęba w trakcie leczenia (300-1200 zł)
- właściwa korona protetyczna, najczęściej cyrkonowa (3000-4000 zł)
Dlaczego warto zainwestować w implanty?
Implanty w przeciwieństwie do protez, zapewniają taką samą siłę zgryzu jak naturalne zęby, dzięki czemu możesz spożywać twarde pokarmy. Komfort użytkowania implantu jest nieporównywalny do alternatywnych rozwiązań, przez co pozwalają uniknąć przykrych i wstydliwych sytuacji. Poprawnie wszczepiony implant zapobiega zanikowi kości, ponieważ zachowuje się tak jak naturalny ząb. Pozwala odczuwać w pełni smak, temperaturę oraz konsystencję spożywanych potraw. Implanty są najlepszą alternatywą dla mostów,protez i w przeciwieńśtwie do nich mogą służyć przez wiele wiele lat. Na uwagę zasługuje również o wiele lepsza higiena jamy ustnej w porównaniu do protez i mostów.
Chirurg przyjmujący w klinice stomatologicznej Dental Avenue:
lek. dent. Michał Perkowski
Implantolog, Chirurg Szczękowo-Twarzowy
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od stażu podyplomowego związany jest ze Szpitalem Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii. Swoje doświadczenie i umiejętności stale wzbogaca biorąc udział w licznych kursach oraz konferencjach.