Rewolucyjne wybielanie zębów z systemem Prevdent!

Wybielanie zębów, z jednoczesnym leczeniem nadwrażliwości

Zęby bielsze nawet o 8 odcieni w 2h już po pierwszej wizycie? Tak, jest to możliwe z systemem do wybielania Prevdent CrWR.

wybielanie zębów prevdent warszawa

Prevdent CrWR to w tej chwili najlepszy i najbezpieczniejszy system do wybielania zębów i remineralizacji szkliwa z wykorzystaniem nanohydroksyapatytu. To opatentowane połączenie aktywnej substancji wybielającej - 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i jednocześnie skutecznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się zdecydowanie jaśniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze. System wybielający Prevdent CrWR przywraca ich naturalną biel! W trakcie wybielania, ale także po nim pacjent ma znacząco zmniejszoną nadwrażliwość.

Jak wygląda proces wybielania systemem Prevdent?

  • 1. Czyszczenie przebarwień - Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko utrwalone przebarwienia na zębach. Prevdent „Stain removal" to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
  • 2. Wybielanie zębów - W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie. Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!
  • 3. Remineralizacja szkliwa - Zastosowanie Prevdent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-Hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zębów, jednocześnie eliminując ich bolesną nadwarażliwość.

Co wyróżnia Prevdent od innych metod?

Przede wszystkim eliminuje nadwrażliwość zębów już w trakcie zabiegu, dlatego jest to najlepsza forma wybielania dla osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów. Do tej pory taka dolegliwość była znaczną przeszkodą dla osób, które chciały wykonać taki zabieg. Dodatkowo po wykonanym zabiegu pacjent otrzymuje specjalną pastę, która ma za zadanie utrzymanie efektu zredukowanej nadwrażliwości oraz podtrzymanie efektu wybielania.

Jakiego efektu mogę się spodziewać?

W trakcie badań laboratoryjnych uzyskano biel średnio o 7-8 odcieni jaśniejszą od stanu przed zabiegiem. Efekt jest przede wszystkim uzależniony od stanu wyjściowego, naturalnego koloru zębów oraz uwarunkowań własnych pacjenta.

Czy zabieg wybielania jest bolesny?

Procedura wybielania systemem PrevDent jest właściwie bezbolesna. W niewielu przypadkach, np u pacjentów z bardzo silną nadwrażliwością może pojawić się delikatny dyskomfort w trakcie i po zabiegu (do 24 godzin). Właśnie dlatego procedura wybielania zębów marki Prevdent jest sugerowana pacjentom z nadwrażliwością zębów. Nano-hydroksyapatyt docelowo mineralizuje szkliwo oraz eliminuje nadwrażliwość przedzabiegową.

Zalecenia pozabiegowe

Przez minimum 24 godziny po zabiegu wybielania zaleca się utrzymanie tzw. "białej diety" (białe pieczywo, banany, mleko, woda, ryby, ryż, serek wiejski). Należy unikać elementów diety, które zawierają barwniki (herbata, cola, kawa, sosy, czerwone mieso, pomidory, curry). Nie powinno się również w tym czasie przyjmować płynnego żelaza.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Efekty wybielania systemem PrevDent utrzymują się od 2 do 3 lat. Rezultat uzależniony jest od nwyków żywieniowych pacjenta oraz naturalnych uwarunkwoań zębów. Po zabiegu zalecane jest używanie dedykowanych produktów Prevdent, które znacznie wydłużają efekty wybielania oraz dodatkowo remineralizują szkliwo.

Metoda domowa - nakładkowa

domowe wybielanie zębów warszawa

Wybielanie zębów metodą nakładkową rozpoczynamy od pobrania wycisku, który posłuży w późniejszym etapie do wykonania specjalnych przezroczystych nakładek idealnie dopasowanych do zębów pacjenta. Ma to na celu równomierne wybielenie powierzchni zębowych oraz efektywniejsze działanie środka wybielającego. Dentysta sprawdza również czy nie zachodzą przeciwskazania do podjęcia dalszych czynności. Ustalany jest kolor wyjściowy oraz kolor porządany przez pacjenta. Pobrany wcześniej wycisk przekazywany jest do pracowni protetycznej gdzie wykonywane są nakładki. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje zestaw nakładek oraz specjalny środek wybielający w formie żelu. Jest instruowany przez lekarza w jaki sposób nakładać środek na nakładki, kiedy je zakładać i jak długo je nosić.

Wybielanie metodą domową zwykle trwa od 7 do 20 dni. W trakcie noszenia nakładek, nie powinno się jeść i pić. Bezwzględnie zabrania się palenia papierosów ze względu na reakcje, które zachodzą z dymem tytoniowym. Jedna sesja noszenia nakładek nie powinna przekraczać 5 godzin. Nakładki można zakładać na noc, ale nie jest to wskazane z powodu ryzyka pojawienia się zaburzeń skroniowo-żuchwowych. Bezpośrednio po zdjęciu nakładek nie powinno się spożywać cytrusów, owoców, wina, kawy i herbaty oraz potraw barwiących np zawierających curry. Może to spowodować powstawanie przebarwień.

Metoda gabinetowa

wybielanie zębów w gabinecie

Zabieg wybielania zębów metodą gabinetową jest szybszy i bardziej bezpieczny dla pacjenta. Ze względu na wysokie stężenie środka wybielającego wybielane są również zęby martwe - leczone kanałowo. Bardzo często aby przyspieczyć reakcję utleniania stosuje się lampy oraz dodatkowe naświetlanie. Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjentowi zakładany jest koferdam, który ma za zadanie ochonić tkanki miękkie pacjenta oraz nakładana jest wazelina na dziąsła. Efekty wybielania widoczne są od razu i utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku metody domowej.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

  • palenie papierosów
  • nadwrażliwość zębów
  • uczulenie na składniki żeli wybielających (najczęściej nadtlenek karbamidu/wodoru)
  • występowanie koron tymczasowych
  • zła higiena jamy ustnej
  • ciąża/karmienie piersią
  • stosowanie leków o silnym działaniu

Cennik - Wybielanie, skaling, piaskowanie

Scaling + Piaskowanie + Fluoryzacja od 400 zł
Wybielanie metodą domową 1200 zł
Wybielanie gabinetowe 1600 zł
Wybielanie systemem Prevdent CrWR 2000 zł
Wybielanie zęba martwego 150-350 zł