Stomatologia Warszawa

Bezbolesne leczenie bez znieczulenia!

Dlaczego warto rozpocząć leczenie zachowawcze w klinice Dental Avenue Stomatologia?

  • Każdy dentysta w naszej klinice szczególny nacisk kładzie na nowoczesne techniki bezbolesnego leczenia próchnicy. Bardzo często udaje się to bez wykorzystania znieczulenia.
  • Korzystamy tylko i wyłącznie z materiałów najwyższej jakości renomowanych firm
  • Mamy bardzo duże doświadczenie w leczeniu pacjentów z głęboką dentofobią. Jeśli nie byłaś/eś u dentysty kilka lat ze względu na strach, jest to miejsce odpowiednie dla Ciebie!
  • Nie lubisz igieł w trakcie znieczulenia, to dobrze się składa, też ich nie lubimy. Dentysta postara się wyleczyć Twój uśmiech bez ich wykorzystania.
  • Podchodzimy do leczenia kompleksowo. Odnajdujemy powody Twoich problemów zachowawczych. Ubytki nie zawsze wynikają tylko i wyłącznie z powodu złej higieny.
  • Ponieważ w naszej klinice to Ty drogi pacjencie, Twoje zdrowie i samopoczucie w trakcie wizyty jest dla nas najważniejsze!

stomatologia warszawa

Budowa zęba

Aby zrozumieć istotę chorób zębów, należy poznać ich budowę. Budowa anatomiczna zęba składa się z korony, szyjki i korzenia. Korona, czyli górna i widoczna część zęba pokryta jest szkliwem – najtwardszą tkanką występującą w ludzkim ciele. Korzeń jest pokryty cementem, który elastycznie umocowuje korzeń w zębodole. W następnej kolejności budowę zęba dzielimy pod względem histologicznym – głębokości i rodzaju tkanek na szkliwo, zębinę, miazgę i cement. Widząc przekrój zęba możemy zauważyć również nerwy, które wpadają przez kanały do komory miazgi zęba. To ich zakończenia odpowiedzialne są za ostrzeganie nas o zmianach chorobowych zachodzących we wnętrzu zęba.

Jak dentysta walczy z próchnicą?

stomatologia dentysta warszawa

Próchnica zębów – to bakteryjna choroba tkanek twardych zęba prowadząca do jego demineralizacji, a następnie rozpadu substancji organicznych. W pierwszej fazie próchnica objawia się najczęściej w postaci białych plamek, właściwie niewidocznych gołym okiem. Następnie plama może ulec przebarwieniu zmieniając kolor na ciemniejszy. Na tym etapie jeśli udamy się po pomoc, wystarczy że dentysta oczyści miejsce, a następnie pokryje je związkiem fluoru. Niestety próchnica w swojej wczesnej fazie jest bardzo trudna do wykrycia gołym okiem przez pacjenta, dlatego należy pamiętać o systematycznych kontrolach stomatologicznych, które w naszej klinice wykonujemy bezpłatnie. Jeśli jednak nie uda nam się dotrzeć na czas, bakterie przenikną do zębiny, a następnie zbliżą się do miazgi. Najczęściej wtedy zaczynamy odczuwać ból lub pojawia się nadwrażliwość na temperaturę lub cukry. Kiedy wystąpią powyższe objawy, należy bezzwłocznie udać się do dentysty, w przeciwnym wypadku może dojść do zapalenia miazgi i od tej pory leczenie staje się dużo bardziej skomplikowane. Dentysta przystępuje wtedy do leczenia endodontycznego (kanałowego). W najgorszym przypadku, jeśli stan zęba nie pozwala już na leczenie kanałowe, ząb należy poddać ekstrakcji. Zalecane jest wtedy leczenie implantologiczne polegające na wszczepieniu implantu w kość w miejsce utraconego zęba.

Objawy próchnicy

  • plamy na zębach najczęściej koloru białego, ale mogą występować w całej gamie nawet do ciemno szarego.
  • nadwrażliwość na skrajne temperatury (lody, gorąca herbata) i cukry
  • brzydki zapach z ust
  • ból, gdy bakterie wnikają do otoczenia miazgi.

Dobry Stomatolog w Warszawie? Zapraszamy do Dental Avenue

Klinika Dental Avenue to miejsce gdzie łączymy Twój komfort z najwyższym możliwym poziomem leczenia. Każdy dentysta współpracujący z naszą placówką zobligowany jest do odbywania szkoleń stale podnoszących jego kwalifikacje oraz więdzę, aby dostarczyć Tobie drogi pacjencie piękny, naturalny i zdrowy uśmiech przy wykorzystaniu najlepszych metod. Jesteśmy świadomi, że każdej wizycie w gabinecie stomatologicznym towarzyszy stres, dlatego na każdym polu staramy się wyeliminować jego poziom.

Zespół Stomatologów Dental Avenue Warszawa

Wieloletnie doświadczenie, dobrany i wspierający się zespół świetnych specjalistów, którzy bazują na sprawdzonych i pewnych rozwiązaniach oraz przyjazna atmosfera - oto nasz przepis na gwarancję zdrowia Twojego uśmiechu.

Stomatologia Warszawa zespół