Jak znaleźć dobrego ortodontę w Warszawie

Dobry ortodonta Warszawa

Po wpisaniu frazy w wyszukiwarce ortodonta Warszawa, wyświetlają się setki wyników. Podpowiadamy jak wybrać tego dobrego. Poza kluczowymi elementami, które pomagają w wyborze ortodonty takimi jak koszty leczenia, duża ilość pozytywnych opinii, doświadczenie ortodonty, ilość oraz jakość odbytych kursów i szkoleń, niezwykle istotnym czynnikiem jest zaufanie pomiędzy pacjentem, a ortodontą w trakcie leczenia. Dlatego już na pierwszej wizycie konsultacyjnej w Dental Avenue, każdy pacjent proszony jest o dokładne opowiedzenie ortodoncie swoich oczekiwań oraz o zadawanie pytań jakie tylko przychodzą mu do głowy, a każdy ortodonta pracujący w naszej placówce ma obowiązek w jasny, przystępny i przyjazny dla pacjenta sposób odpowiedzieć na wszelkie pytania i przeprowadzić przez cały proces leczenia.

Opinie

Pierwszy czynnik, który zwykle bierzemy pod uwagę to doświadczenie oraz opinie o ortodoncie. Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy weryfikować te opinie, czy mogą być prawdziwe, przez kogo zostały napisane, czy jest to profil zweryfikowany, czy nie. Zazwyczaj opinie przesadnie polecające ortodontę, są niestety marketingiem szeptanym, który ma niewiele wspólnego z rzetelną opinią. W internecie pokutuje niestety zasada, że bardzo rzadko z własnej woli piszemy pozytywne opinie. Dużo łatwiej przychodzi nam w przypływie niezadowolenia napisanie opinii negatywnej. Bierzmy to również pod uwagę czytając opinie o wybranym ortodoncie.

Doświadczenie poparte szkoleniami

Nawet jeśli Ci to wiele nie mówi, staraj się sprawdzić ilość przebytych kursów i szkoleń, ich jakość oraz częstotliwość. Ortodonta, któremu zależy na stałym podnoszeniu swoich kwalifikacji może pochwalić się bardzo bogatą biblioteką dyplomów i certyfikatów. Kursy nie służą tylko pozyskiwaniu wiedzy ale również co jakiś czas jej weryfikacji. Ortodoncja tak jak każda inna dziedzina medycyny, podlega ciągłym zmianom. Zamki i materiały stale są unowocześniane, jesteśmy również w stanie określić czy dane metody leczenia w dłuższej perspektywie są opłacalne, stabilne oraz co moglibyśmy jeszcze zmienić.

Koszty leczenia ortodontycznego

Diabeł jak zwykle ukryty jest w szczegółach. Nigdy nie patrzmy tylko na cenę założenia aparatu ortodontycznego, ale usiądźmy z kartką papieru i policzmy cały koszt leczenia czyli przygotowanie do założenia aparatu (zdjęcia RTG, modele, leczenie zachowawcze), założenie aparatu (rodzaj, ilość łuków), ilość wizyt kontrolnych pomnożona przez czas leczenia/częstotliwość wizyt kontrolnych i cenę wizyty oraz koszt zdjęcia aparatu. Nagle może okazać się, że gabinet w którym aparat jest tańszy wizyty kontrolne lub koszt zdjęcia aparatu są nieporównywalnie wyższe i kompletny koszt leczenia może by wyższy nawet o 30%!

Wizyta konsultacyjna

Na wizycie konsultacyjnej ortodonta po wysłuchaniu oczekiwań i pytań pacjenta powinien w jasny i rzeczowy sposób na nie odpowiedzieć. Już na pierwszej wizycie ortodonta niejednokrotnie jest w stanie powiedzieć na co może liczyć pacjent i czy jego wada zgryzu zostanie zniwelowana i do jakiego stopnia. Jeśli ortodonta odpowiada na pytania w sposób wymijający, niezrozumiały lub nieuprzejmy, jeśli pośpiesza Cię ponieważ na poczekali czeka już 5 kolejnych osób lub w zwyczajny sposób nie budzi Twojego zaufania, nie decyduj się na leczenie.