Nakładki Invisalign® Warszawa

Czym są nakładki Invisalign®?

Nakładka Invisalign Warszawa

Invisalign® to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek stosowany zamiast klasycznego aparatu ortodontycznego. Nakładki invisalign® są wytwarzane w bardzo precyzyjnej technologi druku 3D z opatentowanego materiału SmartTrack. Są idealnie dopasowane i przystosowane tylko do Twojego uśmiechu, dlatego w bardzo precyzyjny i niezauważalny dla Ciebie sposób przemieszczają Twoje zęby, aby Twój uśmiech był piękniejszy z każdym kolejnym dniem. Można je w każdej chwili zdjąć i założyć, np w trakcie mycia zębów lub spożywania ulubionych posiłków. Kiedy nakładki nosimy na zębach, są właściwie niewidoczne. Umożliwiają swobodne mówienie bez seplenienia i normalne funkcjonowanie. Nakładki Invisalign w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych z metalowymi zamkami, charakteryzują się komfortem noszenia i nie ranią tkanek otaczających. Działają w sposób niezauważalny dla Ciebie kiedy śpisz, pracujesz, uczysz się lub uprawiasz sport.

Dzięki nakładkom w łatwiejszy sposób zadbasz o higienę jamy ustnej. Przed myciem zębów wystarczy, że zdejmiesz nakładki, dokładnie je wyszczotkujesz i wynitkujesz. W potwierdzonych badaniach, pacjenci noszący aparat Invisalign mają nawet o 60% lepszą higienę w porównaniu do pacjentów noszących tradycyjny aparat ortodontyczny.

Invisalign® - skuteczne leczenie ortodontyczne bez kompromisów

Jakie wady można leczyć nakładkami Invisalign?

Rodzaje wad zgryzu invisalign warszawa

Invisalign potrafi leczyć następujące wady:

  • zgryz krzyżowy
  • szparowatość
  • zgryz otwarty
  • przodozgryz
  • zgryz głęboki
  • stłoczenia zębów


Ile kosztuje leczenie nakładkami Invisalign®?

Całkowity koszt leczenia nakładkami Invisalign® jest porównywalny do leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym i waha się od 11000 zł w przypadku lekkich stłoczeń do 14500 zł w przypadku skomplikowanych wad wymagających większej ilości nakładek. Szczegółowy kosztorys przedstawiany jest już na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Krótszy czas leczenia ortodontycznego systemem Invisalign

Długość leczenia uzależniona jest rodzajem wady i jej poziomem. Z reguły leczenie trwa od 9 miesięcy do maksymalnie 2 lat. Dzięki komputerowemu planowaniu, zestaw nakładek przemieszcza zęby z bardzo dużą przewidywalnością i w precyzyjnie ustalonym czasie, właśnie dlatego leczenie jest krótsze w porównaniu do leczenia tradycyjnym aparatem stałym.

Skan 3D i komputerowa symulacja

Skan 3D zębów invisalign

Aby móc precyzyjnie zaplanować leczenie ortodontyczne, niezbędny jest bardzo dokładny skaner 3D iTero® oraz oprogramowanie ClinCheck®, dzięki któremu już na pierwszej wizycie ortodonta jest w stanie przygotować symulację wyglądu Twojego uśmiechu po leczeniu ortodontycznym.

Skan 3D jest bezbolesny i charakteryzuje się lepszym komfortem w trakcie wykonywania takiego zabiegu w porównaniu do tradycyjnych wycisków z masy silikonowej.

Symulacja procesu leczenia 23 nakładkami zgryzu krzyżowego

Symulacja 3D Inivisalign

Tak wygląda poglądowa symulacja leczenia zgryzu krzyżowego, która została przygotowana na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Proszę wziąć pod uwagę, że nie jest to finalna symulacja leczenia, która jest przedstawiana dopiero na drugiej wizycie po zaakceptowaniu kosztów i podpisaniu umowy na leczenie ortodontyczne systemem Invisalign® Warszawa.

Certyfikowany ortodonta systemu Invisalign przyjmujący w klinice stomatologicznej Dental Avenue:

lek. dent. Joanna Telichowska-Jakowska (MSc in Orthodontics)

Ortodonta, Właściciel

Ortodonta wykorzystujący w swojej praktyce nowoczesne techniki leczenia bezekstrakcyjnego. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. W 2016 roku otrzymała tytuł Master of Science in Orthodontics na uniwersytecie w Krems (Austria). W 2015 roku ukończyła 2-letni prestiżowy program specjalizujący w technice leczenia aparatami samoligaturującymi Damon System pod okiem dr Rafael Garcia Espejo, otrzymując tytuł „Master Damon” w Madrycie (Hiszpania). Czynnie udziela się jako członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO) oraz European Orthodontic Society (EOS). Certyfikowany ortodonta systemów Damon® oraz Invisalign® (Platinum Inivsalign Doctor).