Nakładki Invisalign Warszawa cena / koszt

Nakładki Invisalign - Ile kosztuje leczenie?

Nakładka Invisalign

Ile kosztuje leczenie nakładkami Invisalign w Warszawie? Zanim odpowiemy na to pytanie musimy zaznaczyć, że jest to obecnie najnowocześniejsza technika leczenia zgryzu i jednocześnie bezkompromisowa w odniesieniu do leczenia tradycyjnym aparatem stałym. O wszystkich zaletach leczenia metodą Invisalign możecie przeczytaj w tym artykule - Nakładki Invisalign - zalety. Dlatego koszt takiego rozwiązania został wyceniony na 12 000 - 17 000 zł (cena uzależniona od wady oraz długości leczenia). Dobra wiadomość jest taka, że najczęściej jest to już stała kwota, która nie ulega zmianie w trakcie leczenia. Nawet jeśli po zakończonym leczeniu wymagana jest drobna korekta, jest to również wliczone w cenę pakietu i druk 3D kolejnych nakładek nie jest doliczany do opłat dodatkowych.

Koszt przygotowania do założenia aparatu

Aby móc rozpocząć jakiekolwiek leczenie ortodontyczne, wszystkie zęby muszą być wyleczone i nie może być żadnych przeciwskazań do dalszego leczenia. Należy to również wziąć pod uwagę. Dlatego leczenie zaczyna się od wizyty konsultacyjnej, której koszt wynosi w Warszawie około 150 zł. Następnie ortodonta wykonuje skan zębów skanerem 3D (w placówce Dental Avenue stosujemy skaner 3D iTero® - który jest najbardziej kompatybilnym skanerem dla systemu Inivsalign).  W dalszej kolejności pacjent jest kierowany na zdjęcia RTG pantomograficzne i cefalometryczne - to koszt od 150 do 200 zł. Kiedy ortodonta posiada już kompletną dokumentację medyczną przystępuje do przygotowania analizy cefalometrycznej. Na podstawie zdjęć RTG, skanu 3D i analizy cefalometrycznej powstaje tzw plan leczenia. W naszej placówce, w przeciwieństwie do innych, plan leczenia jest zawsze bezpłatny.

Skan 3D

Skan 3D zębów

Aby móc precyzyjnie zaplanować leczenie ortodontyczne, niezbędny jest skaner 3D oraz oprogramowanie ClinCheck®, dzięki któremu już na pierwszej wizycie ortodonta jest w stanie przygotować symulację wyglądu Twojego uśmiechu po leczeniu ortodontycznym.

Skan 3D jest bezbolesny i charakteryzuje się lepszym komfortem w trakcie wykonywania takiego zabiegu w porównaniu do tradycyjnych wycisków z masy silikonowej. Jest on wliczony w koszt wizyty konsultacyjnej.

Plan leczenia nakładkami Invisalign

Na kolejnej wizycie przedstawiana jest finalna symulacja leczenia systemem nakładek Invisalign. Symulacja jest zobrazowana w postaci postępującej animacji 3D korygowania wady zgryzu. Dopiero po jej zaakceptowaniu pacjent wpłaca I ratę (10 000zł) lub całość kwoty leczenia i na tej podstawie zlecony jest wydruk nakładek.

Symulacja 3D Inivisalign

Koszt założenia aparatu ortodontycznego

W przypadku nakładek Invisalign koszt leczenia wynosi od 9000 zł do 17500 zł, jednak w tym przypadku pacjent informowany jest o całkowitym koszcie leczenia już na samym początku i nie ulega on zmianie nawet przy skomplikowanych wadach i długim okresie leczenia. W Dental Avenue maksymalny całkowity koszt leczenia nakładkami waha się od 12 000zł do 17 500zł (+ 1000zł retencja stała po zakończonym leczeniu) i nie odbiega znacznie od finalnego kosztorysu innych rozwiązań ortodontycznych. Więcej o systemie Inivisalign

Koszt wizyt kontrolnych/pośrednich ortodontycznych

Jeśli pacjent opłacił akceptując plan leczenia całkowity koszt, nie płaci już za dodatkowe wizyty i konsultacje z ortodontą. W przypadku kiedy pacjent opłacił tylko opłatę wstępną rozpoczynającą leczenie - 10 000zł, reszta kwoty rozkładana jest na raty płacone w trakcie kolejnych wizyt kontrolnych.

Aparat stały reetainer

Koszt zdjęcia aparatu

Na koszt zakończenia leczenia: 1000zł, składa się retainer stały, płytki retencyjne, które zakłada się na noc w celu utrwalenia i ustabilizowania efektu leczenia.

Cena aparatu ortodontycznego, a doświadczenie ortodonty

O ile ceny systemu nakładek są na bardzo różnym poziomie, o tyle poziom wiedzy oraz doświadczenie ortodonty mogą znacznie skrócić lub wydłużyć proces leczenia. Dlatego tak ważnym jest wybranie doświadczonego ortodonty i nie kierowanie się wyłącznie ceną systemu. Pamiętajmy, to ortodonta i dobranie odpowiedniego kierunku i sposobu leczenia koryguje wadę zgryzu, a nie nakładki.Przykładowe podsumowanie kosztu leczenia systemem Invisalign

Invisalign (pakiet Full - całkowite leczenie)

Pakiet Full to najwyższy pakiet leczenia uwzględniający nieograniczoną liczbę nakładek oraz druk nakładek również po zakończonym leczeniu.

Nakładka Invisalign
  • Wizyta konsultacyjna: 150 zł
  • Skan 3D: bezpłatny
  • Zdjęcia RTG panto + cefalometria: 150 zł
  • Analiza cefalometryczna + plan leczenia: bezpłatnie
  • Całkowity koszt nakładek: od 12 000zł (cena uzależniona od wady oraz czasu trwania leczenia)
  • Koszt retencji (płytki retencyjne, retainer stały): 1 000 zł


Certyfikowany ortodonta Invisalign

Serdecznie zapraszamy na wizytę konsultacyjną do naszego certyfikowanego ortodonty systemu Invisalign - MsC in Orthodontics lek. dent. Joanny Telichowskiej-Jakowskiej