Licówki bez szlifowania Warszawa

Licówki bez preparacji (szlifowania / non-prep)

licówki warszawa bez szlifowania preparacji

Zdrowe i zadbane zęby są wizytówką każdego z nas. Drobne niedoskonałości, takie jak przebarwienia, diastema (przerwa między zębami), pęknięcia czy nieodpowiedni kształt zębów potrafią skutecznie wpłynąć na samoocenę człowieka. Współczesna stomatologia estetyczna pozwala zniwelować powyższe problemy już w trakcie kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym dzięki zastosowaniu licówek.

Alternatywą dla tradycyjnych licówek są tak zwane licówki non - prep, zwane powszechnie licówkami bez preparacji (szlifowania zdrowych zębów). Co różni licówki bez szlifowania non-prep od tradycyjnych rozwiązań? Najogólniej rzecz ujmując, nowoczesne i innowacyjne licówki są bezinwazyjną i bezbolesną metodą na natychmiastową zmianę wyglądu uzębienia. Z uwagi na to, że są niezwykle cienkie (osiągają maksymalnie 0,2 - 0,3 mm grubości) można je przykleić na zęby bez wcześniejszej ingerencji w ich naturalną strukturę i natychmiast cieszyć się olśniewającym efektem. Cały zabieg jest jednocześnie odwracalny. W każdym momencie pacjent może wrócić do naturalnego wyglądu swoich zębów.

Metamorfoza z wykorzystaniem licówek non-prep

licówki bez szlifowania warszawa

Pacjentka leczona stałym aparatem ortodontycznym Damon - czas trwania leczenia: 11 miesięcy + leczenie protetyczne z wykorzystaniem bezinwazyjnych (bez preparacji) licówek HIPC, które charakteryzują najwyższe parametry biozgodności, niechłonność oraz odporność na osadzanie się płytki nazębnej i przebarwienia.

Jak przebiega proces zakładania licówek non-prep?

Cały proces implementacji licówek non- prep zamyka się z reguły w trakcie 2- 3 wizyt w gabinecie stomatologicznym. W trakcie pierwszego spotkania dentysta protetyk skrupulatnie bada jamę ustną pacjenta wykorzystując do tego najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne pozwalające na dokładną analizę struktury zębów, zweryfikowanie potencjalnej próchnicy oraz innych schorzeń uniemożliwiających zastosowanie licówek. Następnie dokonuje wycisku zębów z wykorzystaniem masy wyciskowej, który przekazuje do laboratorium protetycznego. W trakcie kolejnej wizyty lekarz przykleja gotowe licówki na zęby pacjenta dając tym samym natychmiastowy efekt końcowy, który przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizytach kontrolnych u dentysty pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Przeciwwskazania do zastosowania licówek non - prep?

Warto pamiętać, że licówki nie są alternatywą dla aparatu ortodontycznego. To rozwiązanie pozwala skorygować drobne niedoskonałości, dlatego odradza się je pacjentom z poważnymi wadami zgryzu, próchnicą, chorobami dziąseł czy bruksizmem (zgrzytanie zębami). O tym, czy w danym przypadku można zastosować to rozwiązanie zdecyduje lekarz podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym.