Protetyka, korony, licówki bez szlifowania Warszawa

Licówki bez szlifowania (preparacji / non-prep)

licówki warszawa bez szlifowania preparacji

Alternatywą dla tradycyjnych licówek są tak zwane licówki non - prep, zwane powszechnie licówkami bez preparacji (szlifowania zdrowych zębów). Co różni licówki bez szlifowania non-prep od tradycyjnych rozwiązań? Najogólniej rzecz ujmując, nowoczesne i innowacyjne licówki są bezinwazyjną i bezbolesną metodą na natychmiastową zmianę wyglądu uzębienia. Z uwagi na to, że są niezwykle cienkie (osiągają maksymalnie 0,2 - 0,3 mm grubości) można je przykleić na zęby bez wcześniejszej ingerencji w ich naturalną strukturę i natychmiast cieszyć się olśniewającym efektem. Cały zabieg jest jednocześnie odwracalny. W każdym momencie pacjent może wrócić do naturalnego wyglądu swoich zębów.

Metamorfoza z wykorzystaniem licówek non-prep

licówki bez szlifowania warszawa

Pacjentka leczona stałym aparatem ortodontycznym Damon - czas trwania leczenia: 11 miesięcy + leczenie protetyczne z wykorzystaniem bezinwazyjnych (bez preparacji) licówek HIPC, które charakteryzują najwyższe parametry biozgodności, niechłonność oraz odporność na osadzanie się płytki nazębnej i przebarwienia.

Tradycyjne licówki pełnoceramiczne

To cienka warstwa niezwykle twardej i odpornej porcelany nakładana na przednią część zęba w celu poprawy jego kształtu i koloru. Jest to obecnie najprostszy i najszybszy sposób właściwie natychmiastowej poprawy estetyki zębów.  Nigdy nie zmieniają swojego koloru przez co nasz uśmiech zawsze pozostanie nieskazitelnie biały.  Aby uzyskać najlepszy efekt, w jednym łuku wykonuje się od 4 do 8 licówek.

Licówki krok po kroku

  • Na pierwszej wizycie stomatolog przeprowadza konsultacje i poznaje wymagania pacjenta. Wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne. Po akceptacji kosztów oraz harmonogramu leczenia, lekarz pobiera wyciski, z których powstaje model diagnostyczny.
  • Druga wizyta to przedstawienie pacjentowi wizualizacji zębów metodą WAX-UP. Są to modele zębów wykonane z białego wosku. Pacjent ma wtedy czas na zgłaszanie swoich uwag.
  • Na 3 wizycie odbywa się szlifowanie zębów i pobranie wycisków. Wyciski przesyłane są do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są licówki.
  • Czwarta wizyta to cementowanie gotowych licówek porcelanowych.

Korona zębowa

korona protetyka warszawa

Kiedy ubytek jest na tyle duży że zagraża konstrukcji i wytrzymałości zęba, wtedy stosowana jest korona protetyczna, które odbudowuje konstrukcję zęba, poprawia jego kształt oraz barwę. Wyróżniamy następujące rodzaje koron: wykonane ze stopu metalowego licowanego akrylem, kompozytem lub porcelaną (tzw korona na metalu) oraz korony pełnoceramiczne. Różnią one się od siebie wyglądałem estetycznym, twardością, wytrzymałością oraz przepuszczalnością światła.

Czym jest korona cyrkonowa?

Obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem na rynku są korony cyrkonowe wykonane w technologii CAD/CAM. Jest to korona wykonana z tlenku cyrkonu. Potocznie jest również nazywana białym złotem, ze względu na idealne właściwości fizyczne porównywalne z naturalnym zębem.

Czym różni się korona cyrkonowa od korony porcelanowej na metalu?

To właśnie wysoka przepuszczalność światła czyni z niej idealny substytut naturalnej biokompatybilnej zębiny. Struktura, na którą napala się porcelanę powstaje w procesie sterowanym komputerowo przez co zapewnia doskonałą szczelność oraz idealną grubość na całej powierzchni. Tlenek cyrkonu jest materiałem charakteryzującym się wysoką biozgodnością i nie powoduje u pacjenta żadnych objawów alergicznych. Największą zaletą jest przede wszystkim wygląd estetyczny, czyli wygląd optycznie naturalnie wyglądających zębów.

Mosty protetyczne

most protetyczny warszawa

To rozwiązanie zastępujące brakujące zęby przy wykorzystaniu własnych zębów, które nazywane są filarami. Zęby filarowe poddawane są oszlifowaniu, a następnie nakłada się na nie korony pomiędzy którymi zamocowane są przęsła zastępujące braki zębowe.

W naszej klinice oferujemy:

  • Mosty porcelanowe
  • Mosty pełnoceramiczne
  • Mosty tymczasowe
mobilne menu