Aparat stały ortodontyczny cena

Aparat stały ortodontyczny cena i koszt leczenia

Aparat stały cena

Musimy być świadomi, że leczenie ortodontyczne nie należy do najtańszych rozwiązań, ale jest rozwiązaniem zdrowszym i nie niszczącym zdrowych tkanek zęba jak chociażby rozwiązania protetyczne takie jak licówki czy korony. Przejdźmy do podstawowych kosztów orientacyjnych takich jak aparat stały ortodontyczny cena całościowego leczenia ortodontycznego. Wszystkie podane ceny w tym artykule są orientacyjnymi i uśrednionymi kwotami zebranymi z 13 popularnych placówek ortodontycznych w Warszawie.


Koszt przygotowania do założenia aparatu

Leczenie zaczyna się od wizyty konsultacyjnej, której koszt waha się w Warszawie od 100 do 300 zł. Następnie ortodonta wykonuje skan 3D uśmiechu pacjenta już na pierwszej wizycie. Wykonanie skanu 3D to koszt około 200-300 zł. W coraz większej ilości placówek zamiast mało przyjemnego wycisku ortodonta skanuje zęby skanerem 3D (w placówce Dental Avenue stosujemy skaner 3D).  W dalszej kolejności pacjent jest kierowany na zdjęcia RTG pantomograficzne i cefalometryczne - to koszt od 150 do 200 zł. Kiedy ortodonta posiada już kompletną dokumentację medyczną przystępuje do przygotowania analizy cefalometrycznej. Na podstawie zdjęć RTG, modelu gipsowego i analizy cefalometrycznej powstaje tzw plan leczenia, którego koszt waha się od 150 do 300 zł. W naszej placówce plan leczenia jest zawsze bezpłatny.

Koszt założenia aparatu ortodontycznego

Podstawowym i największym kosztem jest założenie aparatu ortodontycznego. W zależności od wieku pacjenta i rodzaju wady z reguły to ortodonta sugeruje konkretne rozwiązanie w postaci aparatu stałego lub ruchomego. Cena aparatu ruchomego to koszt od 600 do 1000 zł za łuk. W przypadku aparatów stałych wybór jest znaczny i może być uwarunkowany wieloma czynnikami. Jeśli zależy nam na szybszym i wygodniejszym leczeniu proponowany jest aparat Damon®, którego koszt waha się w Warszawie od 3500 zł do 5000 zł za 1 łuk zamków metalowych lub od 4000 zł do 6000 zł za 1 łuk zamków kryształowych (przezroczystych/estetycznych) tzw Damon® Clear. Więcej o aparatach Damon System możecie przeczytaj w innym naszym artykule. Pamiętajmy, że podane kwoty należy z reguły mnożyć razy 2, ponieważ ortodonta w 95% przypadków zakłada zawsze dwa łuki po to, aby mieć kontrolę nad prawidłową korelacją i stabilnością zgryzu.

W chwili obecnej coraz modniejszą alternatywą do stałego aparatu ortodontycznego jest system nakładek Invisalign® lub Spark. W przypadku nakładek koszt zestawu jest nieznacznie wyższy i wynosi od 12000 zł do 17500 zł, jednak w tym przypadku pacjent informowany jest o całkowitym koszcie leczenia już na samym początku i nie ulega on zmianie nawet przy skomplikowanych wadach i długim okresie leczenia. W klinice Dental Avenue całkowity koszt leczenia nakładkami wynosi od 12 000 zł (prosty przypadek) do maksymalnie 17 500zł (skomplikowany przypadek leczenia 3-5 letniego) (+1000zł retencja stała po zakończonym leczeniu). Nie odbiega znacznie od finalnego kosztorysu innych rozwiązań ortodontycznych. Więcej o systemie Inivisalign


Koszt wizyt kontrolnych/pośrednich ortodontycznych

Wizyty u ortodonty wymagane są co 30 dni w przypadku standardowego/klasycznego aparatu stałego lub ruchomego, lub co 60-70 dni w przypadku aparatu samoligaturującego np Damon'a. Koszt wizyty w przypadku 1 łuku aparatu standardowego waha się od 150 do 200 zł, jeśli są to 2 łuki od 200 do 300 zł. Wizyta kontrolna pacjenta z aparatem samoligaturującym to koszt od 200 do 300 zł w przypadku 1 łuku lub od 250 do 350 zł jeśli są to 2 łuki. W przypadku kiedy pacjent wybierze aparat nakładkowy typu Inivsalign lub Spark, wizyty pośrednie są bezpłatne i wliczone w cenę systemu nakładek.

Aparat stały reetainer

Koszt zdjęcia aparatu

Na koszt zdjęcia aparatu składa się demontaż aparatu - 150 - 200 zł za 1 łuk, retainer stały około 300-400 zł, płytki retencyjne, które zakłada się na noc 350 zł za 1 sztukę.


Cena aparatu ortodontycznego, a doświadczenie ortodonty

Należy zauwazyć, że koszt leczenia ortodontycznego może znacząco wzrosnąć, jeśli trafimy do niedoświadczonego ortodonty. Leczenie nagle może wydłużyc się z 2 do nawet 4 lub 5 lat. Cena aparatu i wizyt pośrednich to tylko część elementów składowych całego planu leczenia. Pamiętajmy, to ortodonta leczy wadę zgryzu, a nie aparat.


Koszty dodatkowe wizyt kontrolnych

Do wizyt kontrolnych mogą, ale nie muszą dojść koszty związane z różnymi rodzajami aparatów podniebiennych typu expander lub hyrax. Służą one jako leczenie wspomagające w poszerzeniu łuku i są wykorzystywane głównie przy klasycznych aparatach stałych. Aparat systemu Damon z reguły nie wymaga dodatkowych aparatów podniebiennych. Kolejnym dodatkowym kosztem może być przypadkowo odklejony zamek, który w innych gabinetach kosztuje około 50 zł. W naszej klinice każdy odklejony zamek przyklejany jest bezpłatnie. Dodatkowym elementem, który może zalecić ortodonta jest mikroimplant - koszt około 1000zł. Jest on stosowany w przypadkach kiedy aparat ortodontyczny nie jest w stanie wymusić odpowiedniego kierunku siły w celu przesuwania zębów.

Umów swoją wizytę konsultacyjną:

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci osiągnąć uśmiech swoich marzeń. Nasz doświadczony zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego uśmiechu.Porównanie ceny aparatów stałych w Dental Avenue

Aparat samoligaturujący Damon metalowy cena (koszt leczenia 1,5 rocznego)

aparat damon warszawa
 • Wizyta konsultacyjna: 200 zł
 • Wyciski + model gipsowy/Skan 3D: 200 zł
 • Zdjęcia RTG panto + cefalometria: 240 zł
 • Analiza cefalometryczna + plan leczenia: bezpłatnie
 • Aparat Damon cena za 1 łuk: 4 000 zł
 • Koszt wizyty kontrolnej 2 łuki x 9 wizyt: 9 x 350zł
 • Koszt zdjęcia aparatu (demontaż, płytki retencyjne, retainer stały): 1 500 zł


Aparat samoligaturujący Damon Clear kryształowy estetyczny cena (koszt leczenia 1,5 rocznego)

aparat damon clear kryształowy warszawa
 • Wizyta konsultacyjna: 200 zł
 • Wyciski + model gipsowy/Skan 3D: 200 zł
 • Zdjęcia RTG panto + cefalometria: 240 zł
 • Analiza cefalometryczna + plan leczenia: bezpłatnie
 • Aparat Damon Clear cena za 1 łuk: 5000 zł
 • Koszt wizyty kontrolnej 2 łuki x 9 wizyt: 9 x 350zł= 2 700zł
 • Koszt zdjęcia aparatu (demontaż, płytki retencyjne, retainer stały): 1500 zł


Invisalign (pakiet Full - całkowite leczenie)

Nakładka Invisalign
 • Wizyta konsultacyjna: 200 zł
 • Skan 3D: bezpłatny
 • Zdjęcia RTG panto + cefalometria: 240 zł
 • Analiza cefalometryczna + plan leczenia: bezpłatnie
 • Całkowity koszt nakładek: od 12 000 zł (łatwy przypadek) do 17 500zł (trudny przypadek leczenie 3-5 letnie)


Ortodonta przyjmujący w klinice stomatologicznej Dental Avenue:

lek. dent. Joanna Telichowska-Jakowska (MSc in Orthodontics)

Ortodonta, Właściciel

Ortodonta wykorzystujący w swojej praktyce nowoczesne techniki leczenia bezekstrakcyjnego. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. W 2016 roku otrzymała tytuł Master of Science in Orthodontics na uniwersytecie w Krems (Austria). W 2015 roku ukończyła 2-letni prestiżowy program specjalizujący w technice leczenia aparatami samoligaturującymi Damon System pod okiem dr Rafael Garcia Espejo, otrzymując tytuł „Master Damon” w Madrycie (Hiszpania). Czynnie udziela się jako członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO) oraz European Orthodontic Society (EOS). Certyfikowany ortodonta systemów Damon® oraz Invisalign® (Status - Platinum Invisalign Doctor).

lek. dent. Karolina Kulesza

Ortodonta

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się ortodoncją oraz interdyscyplinarnym leczeniem stomatologicznym. Stale poszerza swoja wiedzę o dziedzinę ortodoncji. Ciągłe dokształcanie się pozwala jej leczyć pacjentów według najnowszych wytycznych. Poza pracą zawodową miłośniczka aktywnego trybu życia, muzyki i podróży. Certyfikowany ortodonta systemów Damon® oraz Invisalign®.

Przypadek nr 1

metamorfoza uśmiechu zębów

Bardzo duże stłoczenia z jednoczesnym dużym zwężeniem w łuku górnym i dolnym.
Pacjent leczony aparatem samoligaturującym #DamonQ.
Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska


Przypadek nr 2

metamorfoza uśmiechu zębów

Pacjentka z wadą szkieletową klasy III (progenia), klasyfikująca się do leczenia operacyjnego.
Pacjentka nie zdecydowała się na leczenie chirurgiczno-ortodontyczne. W związku z powyższym zostało zaproponowane leczenie kompromisowe z wykorzystaniem aparatu samoligaturującego #DamonQ. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym pacjentka wybieliła zęby oraz została wykonana nadbudowa kompozytowa w celu poprawy naturalnego kształtu zębów.

Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska

Protetyk: lek. dent. Eliza Ignatowicz-Kmiołek


Przypadek nr 3

metamorfoza uśmiechu zębów

Zgryz krzyżowy z jednoczesnym przodozgryzem.
Pacjent podjął leczenie ortodontyczne z wykorystaniem samoligaturującego aparatu stałego. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym pacjent pacjent wybielił zęby.

Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska


Przypadek nr 4

metamorfoza uśmiechu zębów

Stłoczenia zębów oraz zwężenie łuku górnego oraz dolnego.
Pacjent podjął leczenie ortodontyczne z wykorystaniem samoligaturującego aparatu stałego. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym pacjent pacjent wybielił zęby.

Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska


Przypadek nr 5

metamorfoza uśmiechu zębów

Zgryz głeboki, stłoczenia, zablokowany kieł po stronie lewej.
Pacjent podjął leczenie ortodontyczne z wykorystaniem samoligaturującego aparatu stałego. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym pacjent pacjent wybielił zęby.

Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska


Przypadek nr 6

metamorfoza uśmiechu zębów

Pacjentka ze zgryzem otwartym oraz tendencją do przodozgryzu.
Pacjentka podjęła leczenie ortodontyczne z wykorystaniem samoligaturującego aparatu stałego. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym zostały wykonane licówki pełnoceramiczne.

Ortodonta: lek. dent. (MSc) Joanna Telichowska-Jakowska

Umów swoją wizytę konsultacyjną:

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci osiągnąć uśmiech swoich marzeń. Nasz doświadczony zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego uśmiechu.